BeautyPlus_20190115164202412_save

Nemůžu ani spočítat kolikrát jsem ve svém životě slyšela o Mexiku a toužila ho navštívit.

Místa která obdivuju a jsou na mé pomyslné nástěnce snů, samožřejmě žádnou nemám, mám uložená v telefonu. Mám vlastně takovou telefonní nástěnku 😀 složku, kde jsou ty nejlepší místa která si přeju navštívit. Čas od času když si s manželem povídáme u oběda (večeře) se mě zeptá: a kam by jsi ještě chtěla jet, co si přeješ vidět? Nikdy moje odpověď není jednoznačná, je toho spousta, jsou místa která jsem neviděla a která bych klidně viděla i znovu.

Když jsem si myslela, že dovolená končí a z Bora Bora už mířím na letadlo směr domů, zjistila jsem, že stojím ve frontě na Cancún. Ano, poté co jsem všechny navlhlý a špinavý věci zmuchlala do kufru s tím, že to doma  vysypu rovnou do pračky. Heh dovolená pokračuje a domů se nejede. Byla jsem v šoku, toto bylo dobře naplánované, nic jsem netušila. Moje první starost byla, omg ja letím do Mexika a nemám co na sebe.

Naštěstí jsme byli ubytovaní v hotelu s prádelnou, tak mi všechno poprali a já mohla pokračovat dál na naší cestě poznáváním. Teď si možná říkáte, však co, by si pár hader přeprala a je to 🙂 jenže ono je tam tak vlhko, že nic neschne pokud to nedáte do sušičky… riflové kraťase jsem přeprala, dala na sluníčko a za 2 dny stále mokré, potom to ztuchlo a fuj to je smrádek. Doletěli jsme na Cancún. Já plná očekávání, kde budeme ubytovaní. Vzali jsme taxík a jeli směr na jih do místa Akumal. Je to asi napůl cesty mezi Playa del Carmen a Tulum. Resort se jmenoval LUXURY BAHIA PRINCIPE SIAN KAAN a byl to obrovský kolos.

Resort o několika obřích hotelech, který byl roztažený na obrovské ploše a proto abychom z našeho hotelu dojeli az na pláž, jeli jsme vláčkem (shuttle cca 10MINUT). Na pláž jsme dojeli ale jen jednou 😀 Tento hotel byl cenově rozumný s all inclulsive, takže můžete jíst všude a pořád, byl luxusní to ano, ale nic po čem bych toužila. Nemám ráda spaní pod stanem, protože mám fobii z pavouků, ale miluju útulné ubytování, takové ty malé domečky na pláži, kde se ráno budíte na východ slunce a večer v houpací síti posloucháte šumění moře.

Při příjezdu na pláž jsem se zhrozila a připadla si jako ve Španělsku, Bulharsku u hotelové pláže, kde je plastové lehátko na lehátku a hlava na hlavě. Tolik lidí pohromadě jsem dlouho neviděla. Na otázku kam si lehneme, jsem odpověděla, nikam, já se nezdržím… 😀 manžel byl taky v šoku a pochopil, že tady to pro nás asi nebude. Říkám smutně…To není to Mexiko, které znám z fotek, tady nezůstaneme. Unavení z cestování jsme si prošli resort, dobře se najedli a já zasedla k telefonu (instagramu) a hledala.

S nadšením hlasím: jsme špatně, už vím kde to je. Manžel samozřejmě věděl, že místo kam se chci podívat je tam, kde je taky můj vysněný hotel, jediný originílní, nejznámější v Mexiku, kde bych se chtěla ubytovat, kdyby to nebylo zase tak nechutně drahé. Viděl moje nadšení v očích a chuť objevovat, tak souhlasil. Vezmeme taxik a zejedeme se podívat do TULUM.

Už když jsme přijížděli, vykřikovala jsem v taxíku anooo to je ono. to je to místo. Hele AZULIK, bože to je to místo kde chci být…divej divej to je ten hotel. Ať zastavíííí musím to vidět. Nevěděla jsem jak dlouho budu v Mexiku, nevěděla jsem jestli bude ještě příležitost stavit se tam. Taxikář nás tedy vysadil (hned na začátku ulice) u hotelu AZULIK a já jak smylů zbavená vletěla na recepci a s otevřenou pusou hleděla na ten neskutečnej výtvor. Ani ve snu jsem si to nepředstavovala tak ,jak to vypadalo. Nejkrásnější hotel jaký jsem kdy viděla. Nechaápu jak to postavili. Celý hotel z drevěných klacků. Něco víc přírodního a přitom tak luxusního asi není.

U vstupu mi ale andělka, která se stará o hosty oznámila, že pokud hostem nejsem bohužel nemůžu dál než do restaurace a jestli mám rezervaci. Tak jsem se podívala aspoň tam a celý večer nemluvila o ničem jiném. To jsem netušila že za pár dnů místo na letiště pojedu právě sem a budou mě vítat jako hosta jednoho z nejkrásnějších pokojů v Azuliku, s výhledem na moře.

Ano i toto moje přání se mi splnilo, manžel to měl dopředu vše promyšlené. Chtěl me šokovat od zacátku až do konce, aby když si myslíte že je konec, přijde ještě něco lepšího. Smutek střídá, radost, štěstí, smích pláč a všechny ty emoce si potom pamatujete celý život, protože to jsou ty chvíle, které mají nevyčíslitelnou hodnotu. Ty momenty pro které žijeme.

  

Často se mě ptáte na fotky, kdo mě fotí 🙂 Pro víc info přidávám odkaz :

https://michaelakarmazin.cz/shop/stativ-s-bluetooth-ovladanim/

Vrátím se k TULUM. Jestli pojedete někdy do Mexika, jeďte sem…ulice plná nejkrásnějších restaurací s nejlepším jídlem na světě a to nepřeháním a za tím si stojím, nádherné hotely, bary, úžasná příroda, bílé pláže, malebné obchůdky s místním oblečením, které jinde neuvidíte, místo plné celebrit, krásných lidí, jinak a výstředně se oblikajících , někteří jsou jak z maškarního , je to místo které žije.

Tulum je bezpečné až na bankomaty na ulici u pomalu každého obchůdku, doporučuji nevybírat, jednak zaplatíte za výběr cca 600kč a ještě nám zkopírovali kartu. Naštěsti naše banka včas odhalila, že se nás někdo snaží okrást. Ulice je dlouhá a je potřeba kolo, skůtr, nebo taxi aby jste se v normálním čase dostali z jedné strany na druhou. Taxik stojí v koloně když je provoz, zvolili jsme tedy kolo a alespoň měli pohyb….Z hotelu BAHIA PRINCIPE jsme objížděli výlety a místa, která byla v plánu vidět.

Jedním z míst, které určitě doporučuji vidět pokud Mexiko navštívíte jsou CENOTY. Po celém Mexiku se skrývá tisíce nádherných jezírek a zatopených jeskyní, tzv. cenotů. Vstup do techto sladkovodních jezírek je za poplatek a můžete se tam i koupat či potápět. Je to nádhera.

   

Krásné a zajímavé místo je Mayská riviéra, kde před tisícem let vznikaly legendy o bozích.

Na další výlet můžete zajet do Yucatánu omrknout Chichén Itzá, zříceninu mayského města, kam jezdí lidé z celého světa obdivovat pozůstalou pyramidu.

To není všechno co jsme v Mexiku objevili 🙂 Spousta krásných míst, které jsme na našich cestách mexikem potkali, nevíme jak se jmenují a tak si je necháme v vzpomínkách jen pro sebe.

Díky manželovu zlomenému zubu, přesněji jedničce, kterou nechal v restauraci v jednom z luxusních hamburgerů, jsme se podívali taky do Cancúnu. Návštěvu u zubaře jsme spojili s celodenním výletem a prošmejdili trošku Cancún. Přiznám se, z vyprávění kamarádek a znamých jsem byla plná očekávání, jaká krása to bude. Byla jsem zklamaná…proto vždy říkám lepší jednou na vlastní oči vidět, než 1000krát o tom slyšet, sama jsem si zhodnotila místo a zanedlouho zjistila, že to není nic pro mě. Ano Cancún se mi NELÍBÍ stejně jako MIAMI 🙂 podoba tam je.

Kdo mě zná ví, že jsem hledač krásných pláží bez lidí, dobrého jídla a proto bych vám chtěla doporučit pár tipů, kam si zajít a kde se ubytovat. Když si pujčíte skůtr, elektro kolo, auto, nebo i normální kolo (jako my) můžete si zajet v Tulum Quintana Roo po děravé prašné cestě směr přírodní rezervace Sian Ka’an na nádherné bílé opuštěné pláže.

Nyní už je vztup do rezervace spoplatněný. Jednou jsme tam jeli i taxíkem, protože jsme chtěli až na konec této cesty a na kole je to přes hodinu šlapání fakt šílenou cestou plnou děr. Na konci jsme přes zákaz vstupu (pššššt) objevili nádhernou neupravenou pláž, prostě ráj.. Pravda je tam nebezpečí, že po cestě buší potkáte krokodýla, ti tam totiž normálně žijí, ale za tu krásu ten adrenalin stál. Přežili jsme to 🙂 jinak pláž plná Pelikánů a Leguánů a ani človíček.

   

   

Jinak pokud Vám nevadí lidi, tak krásná pláž je skoro po celé délce Quintana Roo, kde jsou podél pláže nádherné hotely, resorty, bary, restaurace, které se o pláž starají.

Mezi mé favority co se týče hotelů v Tulum patří: AZULIK, BE TULUM, NOMADE  a z těch levnějších COCO TULUM a LUV. Všchno to jsou nádherné domečky na pláži, přitom na nejlepší ulici s vynikajícíma službama.

   

   

   

A ještě pár fotek dobrůtek. Nejlepší jídlo jsme měli v hotelu NOMADE. Ale jinak skoro všude jsme si pochutnali tak, jako u nás v Česku v top restauracích, do kterých řadím například Entree v Olomouci, nebo Borgo Agnese v Brně.

   

   

   

   

Více fotek a stories z Mexika na mém instagramu 🙂