Norwegian-Boeing-787

Každá dovolená, pokud je tedy na vlastní pěst začíná kde? No přece u letenek. Určitě je dobré si na začátek říct postup, jak si sami sestavujeme dovolenou snů, abychom neživili cestovní kanceláře. Začneme destinací. Rozhodneme se, kam bychom se chtěli podívat. Přečteme si nějaké informace o dané destinaci, jaké je tam v daný termín počasí (sami se tím neřídíme) haha.

Několikrát jsme jeli na dovolenou do exotiky v monzunovém období, protože přes rok bylo hodně práce a na zimu zmizet do tepla to je pro nás jasná volba a dobře to dopadlo. Nikdy jsme zatím nezažili dovolenou v exotice kdy by nám pršelo a pršelo. Pravda…v tomto deštivém období sem tam nějaká ta kapka spadla, ale hlavně přes noc, kdy díky tomu spinkáte jak zabití. Jinak jsou tam šílený horka v období sucha. Samozřejmě máme vždy pokoj s klimatizací, kterou ale nepouštíme, protože nám to nedělá dobře na zdraví. No…Tak máme vybráno.

Pojedeme např. na Zanzibar. Zjistili jsme na které straně ostrova je lepší se ubytovat a ujasnili jsme si termín v kterém chceme cestovat. U letenek je lepší řešit to trochu dopředu. Klidně měsíc si dejte tu práci a sem tam koukněte na Pelikan.cz jak se pohybují ceny letenek na váš termín. Proč zrovna tam? Protože Pelikan.cz má ty nejlepší nabídky. Ceny se mění každou chvíli, proto není dobré koupit hned první cenu, kterou najdete. Na levné letenky je třeba si počkat.

Např. na Zanzibarmůžete koupit letenku za 30.000Kč, 22.000Kč ale i 17.000Kč učité termíny v super akci i za 14.000Kč, ale to musíte být hodně flexibilní. Normální dobrá cena se pohybuje 17.000 – 20.000Kč za zpáteční letenku. Taky nezapomeňte sledovat přestupy a čas letu. Můžete totiž letět 14hodin tam nebo zpět, ale i 30hodin. Taky je asi neporovnatelné letět Ethiopianem nebo Emirates, FlyDubai, Turkish, KLM, British, AirFrance. Ethiopian nabízí levné letenky, ale já už bych s nimi nikdy znovu neletěla. Na kvalitní letce taky záleží, teda alespoň nám. Přikládám pro Vás aktuální srovnání Letu na Zanzibar ve stejném termínu u více zprostředkovatelů, aby jste si udělali obrázek o tom proč právě Pelikan.cz🙂

Další věc kterou na pelikánovi miluju je, že pokud jste trošičku flexibilní a můžete si dovolit letět o max. 3 dny dřív nebo vrátit se 3 dny později a nemusíte v přesně daný den, tak funkce zaškrtnutí +-3dny, je skvělá. Pelikán Vám vyhledá ty nejlepší nabídky kolem Vašeho určeného datumu a úžasně Vám tak ušetří nejen peníze ale taky čas. Přikládám pro Vaši představu jak se to může lišit. Hledáno ve stejný den.

Za prvé fixní datum!

Za druhé +-3dny nejlevnější letenka, ale pozor sledujte čas letu a přestupy!

A za třetí +-3dny podle mě ta nejlepší varianta! Jak letecká společnost, cena, tak přestup a čas letu.

1. FIXNÍ DATUM :

2.  + – 3dny nejlevnější letenka :

3.  + – 3dny podle mě ta nejlepší varianta

LETENKA NA KIWI.COM :

LETENKA NA KRALOVNA.CZ :