IMG_5342

HABIBI COME TO DUBAI 🙂 Dubaj…místo,  které mnoho z Vás již navštívilo, hodně famous, proslavené bohatými lidmi, kteří tam za průměrnou dovolenou utrácí nechutné množství peněz. Pojdme se na toto místo podívat z mého pohledu, třeba se zase dozvíte něco nového, něco co Vás přiláká, znovu ještě jednou vidět toto velkolepé město plné překvapení 🙂 Začnu pěkně od začátku..V Dubaji jsme byli na dovolené celkem třikrát, ne proto, že bychom místem byli tak unešení, ale protože jedna cesta byla naše, prozkoumání Dubaje, abychom viděli a udělali si vlastní názor na toto místo, podruhé to bylo pracovně, dovolenou jsme splnili a jeli s firmou a naposledy, když naše cestování skončilo na Maledivách a přestup domů byl přes Dubaj rozhodli jsme se pár dnů zůstat a pozdravit naše přátele co tam žijí. nakonec z pár dnů byl měsíc :)) Díky tak dlouhé době jsem měla možnost Dubai poznat ještě víc, než předtím.

TIP NA CESTY:

https://michaelakarmazin.cz/shop/cestovni-polstar/

Dovolená v Dubaji má jistě své kouzlo, jako každé místo, všude je co vypíchnout, ale obdivuju každého kdo dokáže v tomto za mě mrtvém městě žít. Nejsem z těch fanoušků, kteří blázní z Dubaje a jejich snem je koupit si tam Condo/dům a žít v betonu, v klimatizaci. Já potřebuji k životu přírodu a tu tam zatím nevybudovali, ikdyž vím že je to v plánu a s jejich tempem budování, věřím že jednou možná i tam bude kus přírody, kde se nebude člověk cítit udušený. Jako dovolená, je však toto místo zajímavé. Ano určitě doporučuji, především lidem co mají peníze, milují nákupy, jídlo, drahá auta, krásné hotely, luxus, takový ten pravý snobismus 🙂 První návštěvu bez většího obnosu peněz jsme si v Dubaji tak neužili, protože prostě nemůžete dělat vše co byste chtěli, počítáte peníze aby jste vyšli ale i tak jsou místa a aktivity která jsou cenově přístupná běžným lidem. Dostávám se tedy k tomu co se dá v Dubaji dělat. Určitě každý z Vás ví, že Dubai je uměle vybudované město uprostřed pouště. Proto jedním z největších lákadel je právě poušť. Po příjezdu hned a všude najdete nabídky na výlet do pouště, jízdu písečnými dunami s profi řidičem. Měli jsme tento výlet složený z jízdy při západu slunce, kde jsme si udělali nádherné fotky právě v písečných dunách s večeří a večerním programem venku v tábořišti, kde jsme si poslechli arabskou hudbu a s úžasem sledovali břišní tanečnice. Byla taky možnost tam zakoupit místní oblečení, koupila jsem si tam nádherné arabské zdobené šaty. Na tomto výletě je taky možnost povozit se v poušti na velbloudech, když jsem ale viděla jak se k nim chovají, raději jsem je jen pohladila, nechtěla jsem podpořit ubližování zvířátkům, neumíš se k nim chovat, nebude byznys…Vím že je to velké zvíře a když se rozhodne, že se nezvedne nenaděláš nic, ale aby do nich bodali s tím nesouhlasím. To jsem trošku odbočila omlouvám se, ale je potřeba o těchto věcech mluvit. V poušti je možné se i ubytovat a ikdyž jsem to nezažila věřím, že je to úžasný zážitek. Zpět k tomu co jsem prožila a můžu Vám tedy doporučit 🙂

Další místo, které jsme navštívili byla tvrz. stará Dubai, staré město, kde to všechno začalo. DEIRA to je to místo, středisko místního obchodu, místo uprostřed Dubajského kanálu kam se dostanete dřevěnou lodičkou ABRA z BUR DUBAI. Cesta touto lodičkou stojí 1dirham asi 6Kč 🙂 Co najdete na tomto místě? Starodávné uličky, trhy se zlatem, kořením a všemožným pokladem 🙂 Pokud rádi nakupujete, milujete vůně, zlato, látky, vše co se třpytí, jste straky stejně jako já, je toto místo pro vaši návštěvu jak dělané. Obrňte se ale, protože prodejci umí být dost otravní a fejky/repliky všeho druhu vám budou nabízet, spíš nutit na každém kroku :)) Když budete hledat zlatou uličku stačí do navigace v telefonu zadat GOLD SOUK DUBAI a nebo se poptat místních 🙂

Další čím se Dubai proslavila, je nejvyšší budova Světa BURJ KHALIFA, a kdo nebyl, jako by nebyl :))

Stavba tohoto mrakodrapu stála 1.5 bilionu amerických dolarů. Pro návštěvu je lepší si zakoupit vstupenku dopředu, aby jste se vůbec za dobu pobytu do tohoto mrakodrapu dostali. Je dobré udělat si rezervaci online vstup stojí kolem 149AED. Po vstupu můžete vyjet do 124patra (452 metrů) na vyhlídku, čas na vyhlídce není omezen, takže se nemusíte nervovat, že máte 5minut na vyfocení fotky do vašeho albínka, toto mě osobně nervuje hodně, nejvíc když čekám až se všichni pofotí a odejdou, abych mohla mít krásný záběr a pak když na mě dojde řeknou konec odjíždíme :)) to miluju! 😀

Když už jsme u té Burj Khalify shrnu to vše kolem.

Burj Khalifa je součástí největšího nákupního centra DUBAI MALL, v centru města a najdete tam 1200 obchodů. V roce 2011 to byla nejnavštěvovanější budova na planetě a navštívilo ji více než 34milionů návštěvníků. Pokud něco sháníte, ať je to cokoli v Dubaii Mall to koupíte. V přepočtu na naše peníze je tam vše o něco dražší, např věc která u nás v ZARA stojí 1000Kč tam skoro všechno stálo cca 1800Kč, takže za finální nákup jsem dala větší obnos peněz. Přitom při nákupu v Dubaji není daň 20% jako u nás ale jen 5%. Takže u značek jako je APPLE a nákup luxusních značek jako je ROLLEX, LV, GUCCI, PRADA atd. se vyplatí, při odletu ze země si můžete na letišti ještě nechat vrátit DPH, proto u větších nákupů se to vyplatí. Na letišti musíte věc ukázat, že ji máte a mít účtenku u sebe. Zpět do DUBAI MALLU, mimo obchody tam najdete taky kluziště, kde si můžete zabruslit, a obří akvárium, kam si můžete zakoupit vstup, nebo i ponor mezi žraloky, manty a další mořské živočichy. Spousta kaváren, restaurací ať už uvnitř obchodu nebo s teráskou u fontány a výhledem na Burj Khalifu a tančící fontánu. ANO. Součásti tohoto centra je i největší tančící fontána na světě. Ne jednou jsem brečela u této krásy, která vám vezme dech když zahrají vaši oblíbenou písničku a do toho stříká voda do neuvěřitelné výšky a do rytmu. Tato nádherná fontána se nachází uprostřed uměle vytvořeného jezera uprostřed mrakodrapů, hotelů u vstupu do DUBAI MALLU u restaurací a taky u BURJ KHALIFA. Mám pro Vás TIP na ubytování, na které jste mi tolik psali, kde to je, co to je za hotel, jak se dostat k fontáně tak blízko, jak být u fontány bez davu lidí. Na toto všechno mám pro vás odpověď 🙂 Jedna z možností jak být tomu všemu blízko, mít vstup k fontáně, kde budete sami, kde budete mít na fontánu výhled z ložnice, z obýváku, kuchyně z balkónu, kde si v centru zaplavete v bazénu, a přes den nebo večer si zajdete na promenádu, na večeři, do Dubaii Mallu a to všechno bez nutnosti brát si taxi je ubytovat se v apartmánu ELITE ROYAL APARTMENS.

Opravdu nádherné ubytování uprostřed toho všeho. Cena za noc je podle druhu apartmánu a data. Je potřeba vědět co chcete, pokud je to výhled na fontánu a luxusní vybavení cena se pohybuje kolem 4-6.000kč/noc, ale většinou jsou součástí 3 ložnice. Takže pokud vás jede víc můžete se složit. Stránka je: eliteroyalapartments.com a kontakt na WhatsApp: +971581849058, super domluva! Hned u apartmánu asi 200metrů je obchod/potraviny, takže není problém si nakoupit na snídaně, pokud nechcete si ni chystat můžete si objednat místní wolt 🙂 jmenují se jinak ale rozvoz, taky super funguje, nebo si zajdete do Dubaii Mallu už hned z rána, volba je na vás. Vstup do parku k fontáně je možný pouze pro rezidenty, při ubytování dostanete kartičku, která slouží ke vstupu.

Další informace pokud nechcete apartmán, můžete se ubytovat v hotelu hned vedle jmenuje se RAMADA by Wyndham DOWNTOWN DUBAI ! Cena se pohybuje podobně za obyčejný malý pokoj, pokud by jste chtěli apartmán s výhledem na fontánu tak se připravte na cca 2300AED/noc.

Často se mě ptáte na fotky, kdo mě fotí 🙂 Pro víc info přidávám odkaz :

https://michaelakarmazin.cz/shop/stativ-s-bluetooth-ovladanim/

 

Další místo, které bych vypíchla je Beach club jménem DRIFT Beach Dubai.

Hodně pěkně udělaný poležení na pláži s bazénem a skvělou restaurací. Přiznám se, že už si přesně nepamatuji kolik to bylo, ale platil se tam vstup myslím 200AED za osobu v ceně lehátko a drink. Není to zadarmo, tak se vyplatí být  tam celý den, ne jak my na chvíli 🙂

Další místo, které je pěkné vidět a zajít si třeba na večeři, drink, kávu, dýmku , nebo se jen tak projít je určitě JBR (Jumeirah Beach Residence), podrobněji The Walk at Jumeirah Residence.

Promenáda podél moře s bary, restauracemi, obchody….myslím si, že každý si tam najde to svoje. Jinak JBR je skoro 2km dlouhá obytná zástavba, která obsahuje kolem 40ti mrakodrapů…takové větší paneláky. Uprostřed Dubai Marina na pobřeží Perského zálivu. Když jsme procházeli s manželem mezi těmito mrakodrapy, připadali jsme si jako panáčci v digitální hře 🙂 jako malá jsem milovala hru Princ of Persia, to byla závislost, takže nám to připomnělo dětství.

Další místo které vám doporučím i pokud máte děti budou mít jistě radost. Je resort ONE&ONLY THE PALM DUBAI.

Pokud nemáte peníze na ubytování, určitě si tam zajeďte alespoň do restaurace na vodě a díky restauraci se dostanete na hotelovou pláž a hotelovou zahradu, kde volně běhají králíčci 🙂 Moc pěkný hotel i bazén.

Určitě chcete vidět plachetnici 🙂 neboli luxusní hotel Burj Al Arab, tento hotel je ikonou Dubaje, myslím že není nikdo kdo by ho neznal, aspoň z vyprávění.

Pokud nemáte peníze si tento hotel dovolit a přesto byste ho chtěli vidět jinak než z public beach ( veřejná pláž ), kde se budou fotit davy lidí…doporučuji, rezervaci restaurace Shimmers na Ocean Beach, neboli pláž z druhé strany hotelu. Dobře se najíte na krásné pláži s výhledem na hotel Burj Al Arab. Na tomto místě můžete navštívit také Dunajské Benátky MADINAT JUMEIRAH, nebo vodní park WILD WADI WATER PARK. Když jsem u těch hotelů, tak ještě zmíním Atlantis Dubai, kde je úžasný vodní park s mnoho atrakcemi a s možností koupání s delfíny. Pro děti velký zážitek.

Bez čeho z Dubaje určitě neodjíždějte, je návštěva MIRACLE GARDEN

…největší květinová zahrada na světě, kde je kolem 50 milionů květin a 250 milionů rostlin. Něco tak nádherného nikde jinde neuvidíte. Hned vedle je BUTTERFLY GARDEN plná nádherných obřích motýlů, když budete mít štěstí jako já, vám obří motýl přistane na čele a usne :)) asi jsem pro něj byla květinka 🙂

Desítky úžásných parků pro děti, např LEGOLAND, MOTIONGATE, BOLLYWOOD, nebo si můžete všichni zalyžovat v SKI DUBAI SNOW PARK, ikdyž venku bude 40stupňů…vaše děti nebudou chápat. Pro milovníky adrenalinu Dubaj nabízí světově nejdelší zipline. Takže pokud se chcete proletět Dubaji, můžete 🙂 Můžete ale taky zažít volný pád s padákem nad ikonickým ostrovem Palm Jumeirah se SKYDIVE DUBAI. Pro ty z vás, kdo rádi adrenalin, ale ne až tak moc :)) je možnost v Dubaji zajít na vodní sporty všeho druhu, nebo si půjčit např. Lamborghini a trošku se projet 🙂 Pro představu, půjčení luxusního sportovního vozu se na den pohybuje kolem 20.000Kč a ne nemusíte mít sebou těžítko (hlídače), auto si půjčíte a vrátíte. Nám ho přistavili k hotelu a zase si ho vyzvedli druhý den 🙂

V Dubaji je toho spoustu o čem bych vám mohla psát, ale ještě poslední věc, na kterou jste se mě hodně ptali bylo ubytování, kde jsem trávila hodně času po operaci. Apartmán s brutálním výhledem a terasou s vlastním bazénem se jmenuje JUMEIRAH VILLAGE CIRCLE

a na recepci jsem je požádala o pokoj ve vyšším poschodí, že potřebuji hezké fotky na instagram :)) V tomto novém luxusním hotelu, můžete využít donášku jídla do pokoje, nebo navštívit restauraci. Výborně tam vaří!!! Kousek od hotelu je obchod něco jako Tesco, kde si můžete nakoupit a vařit si. K tomuto ubytování můžete využít také shuttle a navštívit hotel na pláži FIVE PALM JUMEIRAH, protože ty dva hotely patří spolu, proto můžete využívat oba.

Tak to je ode mě k Dubaji vše, doufám že vás něco zaujalo a Dubaj navštívíte, aby jste to viděli na vlastní oči. Pokud byste rádi viděli videa, můžete mrknout na můj instagram @michaelakarmazin kde mám uložené stories 🙂