Cestování

BORA BORA

BeautyPlus_20190825203103018_save

Bora Bora je bezpochyby považována, za jedno z nejkrásnějších míst na zemi. Můj největší cestovatelský sen byl, toto dokonalé místo jednou navštívit, vidět tu krásu na vlastní oči. Nečekala jsem, že se mi splní tak brzo a už ve 30ti letech Vám budu moct napsat o tom jaké to tam je.

Tato dovolená byla jedním  z překvapení mého manžela, který se rozhodl velkou část vydělaných peněz procestovat a zaplatit nám náš sen. Spousta lidí by si za ty peníze koupila auto, pozemek, nebo měla část na byt…dům. Ano až takto drahé naše cestování bylo, ale víte co?

Budu se opakovat, když řeknu, že to nejkrásnější co si můžete koupit jsou zážitky, momenty, které Vám nikdo nevezme. Žijeme jen omezenou dobu, kdy celý život můžeme pracovat a šetřit na “někdy” ale je to život? Co z něj potom máme? Samozřejmě každý máme jiné sny a cíle, já miluji cestovat, poznávat, užívat si život a jsem ráda, že na tyto cesty mám parťáka, který mi bez dlouhého přemýšlení nekoupí jako dárek nové auto, ale dovolenou o které Vám teď napíšu pár řádků.

Nejčastější otázky, které od Vás dostávám jsou, jak jsme na Boru cestovali, za kolik se dá tato dovolená pořídit a kde je to nejhezčí. Cesta do tohoto ráje z Evropy je dlouhá, proto jsme letěli do Paříže, tam jsme přespali a druhý den velmi brzo ráno letěli do Los Angeles. Poslední zastávka před cílovou destinací byla na Tahiti, kde jsme přespali do dalšího dne a na Bora Bora přílétali za světla. Nechtěli jsme si nechat ujít ten nádherný výhled z letadla. Letenky na osobu stály celkem 70.000Kč.

Doletěli jsme na malé letiště, kde už čekaly lodičky a lodě resortů, jedna z nich byla naše a zavezla nás na hlavní ostrov Bora Bora (main island) do resortu jménem SOFITEL. Tento resort manžel vybral z toho důvodu, že má ubytování nejen na hlavním ostrově ale patří k tomuto resortu ještě private island, který nabízí ubytování na vodních vilkách za trošku lepší ceny než jinde. Fotky u vodních vilek které můžete na mém instagramovém profilu vidět, jsou právě z tohoto místa.

Když se řekne Bora Bora, každý z nás si představí nekonečně světle modrou průzračnou lagunu, kterou střídá tmavě modrá barva oceánu předělená jako podle pravítka rejnoky a vodní vilky jako ubytování. Sofitel Private Island je nádherný resort, kde jsme strávili 14dnů, cena ubytování se pohybuje kolem 20.000Kč na noc za vodní vilku.

Pokud ale chcete vidět a zažít pravou Boru v té proslulé laguně, musíte se ubytovat v jednom z 5ti dražších resortů, kde cena ubytování startuje na 40.000Kč za noc. Říkala jsem si, jsem tady tak je jedno kde jsem ubytovaná, všude se podívám a zajdeme si třeba na běd do resortu Le Meridien, four season resortu, nebo Marriotu, ale takto to tam bohužel nefunguje.

K těmto resortům do nádherné laguny jezdí lodičky z main islandu, ale vozí pouze ubytvané hosty. Volala jsem tam a ptala se jestli můžu přijet na oběd nebo na večeři jestli je možné se na resort podívat a bylo mi bohužel oznámeno, že se starají jen o ubytované hosty a návštěva není možná. Říkám si ach jo, tak to mě mrzí, že jsem na Bora Bora a tu krásu neuvidím. Nakonec jsem dostala jeden z dárečků na Vánoce trávené v Sofitelu Silvetr a dvě noci v Le Meridien Bora Bora.

Ty slzy štěstí, které mi v ten moment vyhrkly si asi dokáže představit jen pár lidí, kteří vědí jak velkou vášen v cestování, poznávání a focení mám. Víte…pro normálního člověka je to uplný nesmysl dát za dva dny na Bora Bora 100.000Kč ale pro mě je to splněný sen. Nikdy jsme nevideli krásnější místo, určitě doporučuji aspoň jednou za život vidět ja se hodlám brzo vrátit 🙂

Často se mě ptáte na fotky, kdo mě fotí 🙂 Pro víc info přidávám odkaz :

https://michaelakarmazin.cz/shop/stativ-s-bluetooth-ovladanim/

Další vaše otázka, byla jestli tam není nuda, jestli je co podnikat. Nuda Určitě ne, myslím že každý si přijde na své. Můžete na výlet po ostrově, na kolo, užít si turistiku, protože Bora Bora má i krásnou přírodu a horu Otemanu, pujčit si paddle, kajak, snorchlovat, nebo pro více odvážné je možnost potápění. Ten podmořský život na Bora Bora je dechberoucí.

Miluji potápění a protože jsem prošla na Bali kdysi jen rychlo kurzem, kdy bezpečnost tam nikdo moc neřeší…rychlé zaškolení v bazénu a jde se, tak na Bora Bora jsme si udělali potapěčský kurz a měli celkem 4 ponory. Prožila jsem nepopsatelný zážitek, kdy v blízkosti kolem nás plavali velicí žraloci, manty ryby a rybičky snad všech barev.  Pokud se bojíte potápění tak i se šnorchlem uvidíte co jinde ne.

.

Byla jsem unešená množstvím a barevností perlorodek, které jsme obdivovali i v korálech kolem resortu. Tahitské perly jsou známé exotickými barvami a když si zajedete do městečka obchůdků s perlami najdete několik. Sama jsem si pro sebe a pro rodinu koupila perlu na památku, je to krásný dárek. Taky me uchvátila vůně národní květiny TIARE, kterou místní nošením dávají najevo zda mají zájem o muže, nebo jsou již zadané. Tato květina nádherně voní celou Borou a tak jsem taky nakoupila parfém sebou domů.

Další krásný suvenýr, který každé ženě udělá radost. Shoppingu je tam dost nebojte i v takovém ráji koupíte téměř vše, otázka je za kolik. Nebudu lhát, ceny jsou vysoké a dobré kupy nečekejte. Jestli si myslíte, že se budete na Bora Bora tak se mýlíte.

Jídlo je na velmi dobré úrovni, bohaté snídaně, spousta ovoce a vlastně všeho na své si přijdou i ty nejmlsnější jazýčky 🙂 V hotelu jsem si našla kamarádku, asi 60ti letou paní, která nás každý den obsluhovala, byla velmi milá a s manželem mi připravila překvapení a u snídaně na mě čekala s korunou z živých květů, kterou pro mě sama navázala.

Máme na sebe kontakt a jsme zvaní k ní domů, kde máme možnost ubytování. Těším se, až ji navštívíme a dovezu jí látku na šaty, po které tak touží a slíbila mi, že mi ušije krásné šaty. Jsem šťastná, když díky našim cestám poznávám tak úžasné lidi.

Poslední zajímavostí, kterou pro Vás mám je, že na Bora Bora je tzv. třetí pohlaví. Tradiční Polynéské rodiny dělají ze staršího syna, ženu. Ano čtete správně. Ostrov plný transexuálů .Nazývají je MAHU nebo Rae Rae, snaží se spojit nejlepší kvality z obou pohlaví a věří že Mahu má božské vlastnosti.

Pro cestu do Francouzské Polynésie nepotřebujete ani vízum ani očkování, je to bezpečný ráj jen Vás chci z vlastní zkušenosti varovat před místní vodou, všechno jsem pila balené, ale asi jen čistění zubů u mě mělo z následek prosezených pár dní na záchode v křečích, než jsem dostala místní lék a byla stavu zase normálně fungovat. Doufám že jste se dozvěděli něco zajímavého a pokud máte nějaké otázky neváhejte mě kontaktovat na mém instagramovém účtu: @michaelakarmazin