bahamy

Na Bahamy jsme pokračovali z Havaje. Bylo to jedno z mých vysněných míst. Když jsem na instagramu před dvěma lety zjistila, že na Bahamách je ostrůvek, který obývají prasátka, nemluvila jsem o ničem jiném. No a jak už to bývá, co si dáte do podvědomí, to se často vyplní. Je třeba umět si správně přát 🙂 Cestu jsme naplánovali tak, aby jsme viděli co nejvíc a mohli Vám tento nádherný ráj zase trošičku přiblížit.

Naše cesta na Bahamy začala v hlavním městě NASSAU, kde jsme se ubytovali za tu dobu ve dvou hotelech. Jedním z nich byl GRAND HYATT BAHA MAR. Tento hotel je opravdu obrovský, luxusní, moderní, zajímavý ať už uvnitř, nebo venku. Umístěn na krásné bílé pláži s nádhernou zahradou plnou bazénů, vyžití pro děti, barů, akvárií. Pokud rádi fotíte, tak tady budete mít jistě co. Kolem hotelu nádherné zpívající fontány. Když vstoupíte do hotelu, tak si připadáte jako ve Vegas, obrovské kasíno a všude kolem restaurace. Musím říct že nic podobného jsem do té doby neviděla a doporučuji Vám tento hotel navštívit.

GRAND HYATT BAHA MAR


Další hotel, který jsem si přála navštívit, se taky nachází na Bahamách a tak jsme se tam na pár dnů zastavili. Když Vám píšu o Grand Hyatt Baha Mar jako o velkém hotelu, tak toto byl monstrózní kolos. Už při příjezdu k hotelu ATLANTIS mi spadla brada. Najednou se ocitnete ve sci-fi světě. Jo tak tady se někdo vyřádil…Jako malá jsem milovala počítačovou hru PRINCE OF PERSIA a najednou jako bych se v ní ocitla. Fotky absolutně nevystihnou to, jak se cítíte, když do hotelu vejdete. Pravda nepatří zrovna mezi levnější hotely, ale rozhodně ty peníze stojí za to, tohle vidět.

Za celý den jsme neprošli tento hotel včetně zahrady. Je to bludiště plné zábavy. Ty zdi, chodby, akvária co najdete hned při vstupu do hotelu nebo venku, ty atrakce, bazény, zahrada, pláže, soukromá pláž (zátoka) bez vln uprostřed zahrady, to si troufám říct není nikde jinde. To musíte vidět. Pokud máte děti podle mě neexistuje krásnější zážitek pro ně. Sama jsem byla jako malé dítě a užila si pobyt na 100%.

ATLANTIS


Týden utekl jak nic a přesouváme se letecky na Exumu. Ano na tolik známé Bahamské ostrůvky Exuma Cays. Exuma se dělí na Great Exumu, Little Exumu a 365 Exuma cays. Cesta menším letadlem trvala cca hodinku na Great Exumu, kde jsme měli přes booking zakoupené ubytování, které ale jak jsme zjistili po našem příjezdu neexistuje. No majitelé se rozhodli resort udělat nový a tak na náš čekala jen cedule s nápisem rekonstrukce 😀 Občas ikdyž si myslíte, že máte všechno pod kontrolou, že jste perfektně připraven, věříte lidem stane se něco co nečekáte.

Život je plný překvapení. Nechcete hledat ubytování v 21hodin, když všechno na ostrově zavírá v 19hodin. Všude tma nikde nikdo jen my dva a taxikář a snad ještě nějaké peníze na kartě, aby jsme nemuseli spát na pláži. No i tohle se Vám může stát, když necestujete s cestovkou, ale na vlastní pěst. Využili jsme taxikáře a hledali ubytování. S hrůzou jsme zjistili že v cenové kategorii našeho online vybraného ubytování se žádné další hotely na Grand Exumě nenachází a tak jsme museli připlatit. 6.000kč za přespání je hodně dobrá cena v tomto exotickém ráji. A pokud chcete hotel připravte si 13.000kč/noc minimálně.

Protože jsme neplánovali trávit čas v hotelu, ale cestovat a prozkoumávat ostrůvky, kterých je tam spousta, nechtěli jsme vyhazovat za ubytování tolik peněz. Nakonec jsme našli to nejlepší poměr cena. Domeček na pláži v malém skromném resortu HIDEAWAYS AT PALM BAY za 6.000Kč/noc. to nejlevnější co bylo. Jenže když zůstáváte 14dnů, tak i 6.000kč bez jídla je dost. Ještě měli jednu levnější variantu, ale všechno bylo obsazené.

Součástí tohoto malého resortu, jestli to tak mohu nazvat byla i malá restaurace, kde moc dobře vařili, tak jsme nakonec byli spokojeni. Pláž na kterou jsme se probouzeli byla  krásná a na další překrásnou ukrytou pláž, kde jsme byli vždy sami, jsme to měli pár kroků z hotelu. Ideální místo pro stanoviště,  ze kterého jsme objížděli ostrov sem a tam a objevovali krásy Exumy.

HIDEAWAYS AT PALM BAY

PLÁŽ V BLÍZKOSTI HOTELU

Chci se s Vámi podělit o ty nejkrásnější místa, která stojí za to vidět.

1) určitě prvním z nich je velmi známý ostrůvek s prasátky, na který pořádá výlet loďkou několik společností.  Záleží na Vás jestli chcete private motoráček, kde pojedete jen s kapitánem, nebo se přidáte ke skupince lidí a vyvezou Vás společně. Co Vám budu povídat, za soukromý výletík si pořádně zaplatíte, protože Exuma je drahá a všichni chtějí za prasátkama, tak ceny jsou nenormální.  Každopádně toto místo…omg nemusím snad ani říkat, jak nadšená jsem byla. Prasátkům jsme přivezli několik kyblů párečků na kterých si moc šmakovali. Pravda je, že z tech velikých jsem měla respekt, ale jsou zvyklé na lidi a  tak nebyl problém. Malá prasátka se nechala pochovat a jedno mi dokonce usnulo v náručí. Zrovna jsme měli štěstí na mimina o to větší zážitek to byl.

2) další místo které doporučuji vidět je ostrůvek s leguány ( Allen Cay ), na který už když přijíždíte, vidíte pláž obsypanou těmito fešáky 🙂 Je dobré mít pro ně krmení (např. hrozny), aby jste si u nich za dobrotu koupili pomazlení a třeba i nějakou originální fotku jako vzpomínku na Bahamy

3) jako poslední zážitek se zvířátky doporučuji navštívit místo zvané STANIEL CAY, kde si můžete zaplavat s NURSE sharks, přátelskými žraloky, kteří jsou na tomto místě krmení a tak je tam vždy najdete.

PIG BEACH

ALLEN CAY IGUANAS


Mám pro Vás dobrou zprávu. 🙂 Všechny tyto místa, můžete navštívit v jeden den, pokud si vyberete celodenní výlet lodí. Budete mít mnohem víc zastávek na dechberoucích místech. Určitě doporučuji vidět z tohoto ráje co nejvíc. S manželem jsme jeli na půldenní výlet i celodenní. Celodenní výlet je náročnější, ale jinak to nešlo, pokud jsme chtěli koupání se žraloky, protože je to daleko. Cestou ale zastavujete na krásných místech, snorchlujete, koupete se, fotíte, tak to uteče a jste tam. Pokaždé jsme navštívili jiný ostrůvek s prasátky a tak jsme zjistili že jsou tam dva 🙂 Jeli jsme se společností Exuma Water Sports na instagramu je najdete jako: @theswimmingpigs


Exuma je jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy viděla 🙂