Teplo, slunce, palmy, krásné bílé osamnělé pláže s průzračně tyrkysovým mořem, korály a úžasný podmořský svět, velmi přátelští lidé, to vše jsou Maledivy. 
Maledivy se nachází v Indickém oceánu na jihu Asie a tvoří je 1190 ostrůvků. Díky poloze v rovníkovém pásmu jsou Maledivy ideálním místem pro Vaši exotickou dovolenou během celého roku. Maledivy jsou výborným místem kam zmizet z každodenního stresu za odpočinkem.

Maledivy jsou ráj také pro milovníky potápění, vidět v moři můžete žraloky, rejnoky, hejna barevných rybiček, želvy nebo např. žraloka velrybího, který se zde vyskytuje a tak můžete společně s místními lidmi vyrazit za poznáním největšího žraloka, což je mezi turisty nejoblíbenější atrakcí.

Ostrůvky nejsou velké, ale jsou dobře vybavené, najdete zde několik restaurací, barů, kaváren, posilovnu, wellness, kde si můžete dát květinovou koupel, nebo se nechat namasírovat ženou z Thajska. Dále se na většině z nich nachází tenis, golf, vodní sporty, půjčovna kol atd…Každý si přijde na své.

My osobně Maledivy navštívili dvakrát. Poprvé na normální dovolenou, podruhé jsme měli na Maledivách líbánky. Pokaždé jsme navštívili jiný ostrov a pokaždé jsme byli spokojeni. Ostrovy se od sebe lišili pouze v luxusu ubytování. Takový ostrov, teda spíše ostrůvek by vždy úžasný. Ceny se liší podle toho, jestli máte obyčejné jednoduché ubytování, nebo jste v luxusnějším resortu např. ještě ve vodní vilce. Vodní vilky jsou to nejdražší ubytování co si můžete na ostrůvku koupit.

Pokud máte spoustu peněz a nevíte co s nimi, je to krásné typické ubytování pro Maledivy, ale ani domečky na pláži nejsou špatné. Tak i tak můžete mít krásný výhled. Ubytování jsme si vždy rezervovali přes booking. Dostatečně dopředu jsme koukali, a hledali kvalitní ostrůvek v akci. Akce na bookingu bývají často velké. Náš ostrůvek byl v akci zhruba ze 380.000Kč na 150.000Kč za 14dní. Proto se vyplatí nekoupit hned ale hledat.

Je opravdu z čeho vybírat 🙂 Tento úžasný pohled jsme měli při přilétání do hlavního města MALE, kde jsme poprvé přesedli na menší letadlo a letěli další půl hodiny na místo odkud potom už jen 10minut rychločlunem na ostrůvek. Naše druhá cesta byla jiná..Z letiště jsme letěli malým letadýlkem, které přistávalo u ostrůvku na vodě. Super zážitek 🙂

Poprvé když jsme přijížděli k ostrůvku, byla jsem beze slov. Oněměle jsem hleděla na barvu laguny.

Neskutečná nádhera, kterou asi jen málo co překoná. Často slýchávám Maledivy to je jen dovolená na ležení, to by mě nebavilo. Je pravda, že na půjčeném kole zas tak moc daleko nedojedete, protože ostrovy jsou malé, ale i na tak malém místě jde dělat spousta aktivit. Jezdili jsme na vodních skůtrech, plavali , chodili na procházky, do posilky, hráli tenis, krmily rybky, žraloky, hráli plážové hry atd..Nebo můžete jen tak relaxovat sami na pláži, popíjet kokos, koktejly v bazénu…

Pokaždé když jsme byli na Maledivách, tak pláže byly prázdné, jen pro nás, protože většina návštěvníků byla z Japonska. Oni se nechtějí opalovat, před sluníčkem se schovávali pod deštníky a většinu času trávili v restauracích na jídle nebo na pokoji ve vodní vilce. Potom tam tedy byli ještě Indové, ale ti se jen v oblečení šli zchladit do moře a pak už je zase nebylo vidět. Takže oproti Chorvatsku, kde si nemáte kam lehnout ( tedy pokud nejste na lodi jako my ) docela příjemná změna 🙂

.
.

Ale jednu věc pro kterou se chci na Maledivy vrátit jsme nedělali. Nebyli jsme se potápět….

V té době jsme neměli kurz potápění a ani neměli chuť si kurz dělat. To přišlo až o pár let později na Bali. Tam jsem se do této aktivity doslova zamilovala i přes všechen strach ze žraloků a z hloubky, jsem se potopila do 15metrů a byla svědkem krásného podmořského života. Byly tam krásné rybičky, to ano tak jako zatím všude v námi navštívené exotice, ale nic se dosud nevyrovnalo Maledivám.

Na Maledivách jsme se nepotápěli, jak tedy vím že je to tam nejlepší? Protože tam, jsou neskutečné ryby už i u kraje u mola v malé hloubce kam jsme doplavala jen s šnorchlovacím příslušenstvím. Nikdy v životě jsem před tím neviděla na živo tak velké barevné ryby, až jsem z nich měla strach, ale bály se mě víc než já jich. Taky mě mrzí že v té době jsme ještě neměli tak kvalitní podmořsky foťák a tak je třeba se znovu vrátit.

.
.
.

Voda na Maledivách je tak průzračná, že pokud by jste se báli jít šnorchlovat, že vás překvapí žralok, kterých je tam opravdu hodně a při koupání jich plave kolem vás několik, tak i v tomto případě nepřijdete o krásný pohled na rybičky, které se přímo předvádí u hladiny.

.
.
.

Rybiček jsme tedy i bez potápění viděli spoustu, ale na jednu trošku větší rybičku jsem neměla odvahu. Každý den mě místní lákali, abych šla na největší atrakci Maledivských ostrovů a tou bylo plavání v oceánu se žralokem velrybím, neboli obrovským.

Tento žralok má až 18 metrů a živí se planktonem, pro lidi je prý neškodný. Plave často u hladiny, proto je velmi snadné s touto velrybou plavat i pro šnorchlaře. Bohužel jsem se přes svůj strach z něčeho tak obrovského nenechala přemluvit a tuto obři rybu jsem ještě neviděla. Další důvod proč na Maledivy znovu vyrazit 🙂

.

Mojí další oblíbenou aktivitou všude po světě je jídlo 😀 Miluji poznávání místního jídla, snídaně s výhledem na oceán a večeře při západu slunce. Tyto bezva restaurace u moře jsou většinou všude, ale ukážu Vám něco, s čím jsme se zatím setkali pouze na Maledivském ostrově Sun Island Resort & Spa. Byla to bio restaurace uprostřed krásné zeleně s posezením v korunách stromů. Moc příjemné a originální místo. Pokud na Sun Island vyrazíte, doporučuji navštívit.

.
.
.
.

Já za sebe mohu doporučit dva resorty (ostrůvky), které jsme osobně navštívili a byli spokojeni.

Jsou jimi :

SUN ISLAND RESORT AND SPA a

LUX* South Ari Atoll

Taky jsme podnikli výlet do modré laguny, proto se výlet jmenuje Blue Lagoon. Bylo to nádherné místo, každému bych přála tuto krásu vidět. Jeli jsme lodičkou a na místě jsme měli prostor pro koupání, potom pro nás připravili oběd na pláži a jeli jsme zpět. Pár fotek z místa 🙂

BLUE LAGOON MALDIVES

I kdybych tam byla 10krát ta krása se mi nikdy neomrzí. Je to opravdový ráj.